Czy data przydatności płynu dezynfekcyjnego ma znaczenie?
20.jpg

Data przydatności płynu dezynfekcyjnego ma istotne praktyczne i zdrowotne znaczenie dla użytkowników. Niestety jest jedną z najczęściej ignorowanych i niezauważanych przez konsumentów informacji.

Dlaczego termin ważności ma znaczenie?

Ponieważ z czasem preparaty dezynfekcyjne tracą swoje właściwości i nierzadko deklarowana 99,99% skuteczność, z czasem traci na prawdziwości. Nie oznacza to, że preparat dezynfekcyjny raptem traci swoje właściwości, jednak staje się z czasem coraz mniej skuteczny. Gdy chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo, zaufanie do skuteczności produktu w walce z wirusami, bakteriami czy grzybami, jest kluczowe. Inaczej mijamy się z celem i sensem stosowania środka dezynfekcyjnego, zwiększamy ryzyko zakażenia a do tego tracimy pieniądze. 

Jaki wybrać termin przydatności?

W przypadku częstego stosowania płynu dezynfekcyjnego termin 12 miesięcy jest wystarczający. Jednak, kiedy z płynu korzystamy sporadycznie lub nie zużywamy całego zapasu w krótkim czasie, warto wybrać ten z dłuższym terminem przydatności, np. 36 miesięcy. Po tym terminie nadal można go używać, jednak z tym zastrzeżeniem oraz świadomością, że nie możemy być pewni jego skuteczności i możemy zakładać, że z każdym kolejnym miesiącem będzie spadała. W placówce medycznej czy salonie kosmetycznym taki przeterminowany płyn nie powinien znaleźć zastosowania, jednak w praktyce użytkowania domowego, po prostu można go jak najszybciej zużyć.

Ważne! Pamiętaj aby preparaty dezynfekcyjne przechowywać zgodnie z zaleceniami producenta. To zazwyczaj substancje łatwopalne oraz szkodliwe w przypadku spożycia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl